Ga direct naar hoofdinhoud
Changekitchen logo
§ Terug naar overzicht

Onveiligheid en ongemak: Hoe creëer je psychologische veiligheid op het werk?

Podcast

In de podcast Morgen organiseren we anders gaat organisatieveranderaar Minke Buizer van Changekitchen in gesprek met experts én ervaringsdeskundigen over anders organiseren in de toekomst. Samen met de gasten ontdekt ze wat er is nog meer is op organisatiegebied én wat nu al werkt binnen organisaties.

672a129e4e2152d5cbc41136 plaatje website

Kirstin Lentz en Claudia van Middelkoop begeleiden teams waar psychologische onveiligheid wordt ervaren. Zij vertellen het belang van de collega, omstander. Je hebt een verantwoordelijkheid wanneer je ziet dat iemand over andermans grenzen heen gaat. Tegelijkertijd wil je er ook niet onnodig een ‘ding’ van maken. Hoe pak je dit slim aan? Hoe kan jijzelf bijdrage aan een veilige werkcultuur?

 

Grensoverschrijding is arbitrair en deze grenzen ligt voor ieder persoon ergens anders. Het is zelfonderzoek waard om te begrijpen waar jouw geraaktheid vandaan komt. Tegelijkertijd heeft de dader verantwoordelijkheid voor zijn/haar daden.

 

Ook bespreken we wat je als leidinggevende kan doen om hier meer aandacht te besteden en tot interventies te komen. ‘Niet één gouden ei naar binnen halen, maar allemaal kleine paaseitjes’. Bewust zijn van je eigen rol als leidinggevende is cruciaal. Erken dat status snel onveiligheid met zich meebrengt en handel slim binnen dit gegeven.